Lifestyle

Wypoczynek w kraju- Pomysł na udany urlop wakacje 2020!

Cześć Dresiary i Dresiarze, kilka dni temu powitaliśmy najpiękniejszą porę roku jaką jest lato.

Kochani, lato to czas urlopu, wakacji, czas oczekiwany z tęsknotą za odpoczynkiem. To również czas, w którym nie można się już powoływać na brak czas dla siebie. Każdy z nas zaczyna planować upragniony urlop, gdzie i jak długo. Niestety w tym roku los nam nie ułatwił organizacji. W chwili, gdy piszemy ten post część obostrzeń z tytułu Korona Wirus dotyczących poruszania się po innych krajach UE została zniesiona, to jednak większość nas nie wyobraża sobie swojego wolnego czasu spędzać w ściśle określonych zasadach. Świetną alternatywą może być odpoczynek spędzony w swoim ukochanym kraju!

Cisza, spokój i kontakt z przyrodą. By tego doświadczyć, nie musimy udawać się w egzotyczną podróż do Afryki, Azji czy Tunezji. Mazury to idealne miejsce na wakacyjny czy weekendowy wypoczynek. I choć mocno już naznaczone pracą człowieka, w wielu miejscach zachowują swój nieskażony cywilizacją charakter. Każdego roku Mazury przyciągają niezliczone tłumy turystów. Cudze chwalicie, swego nie znacie- śmiało można powiedzieć tym, którzy udane wakacje wiążą jedynie z zagranicznymi wyprawami. A tak naprawdę wystarczy nadmienić nasz piękne, polskie Mazury. Ta kraina została oficjalnie uznana za jedno z 28 najpiękniejszych miejsc na ziemi i jedno z najpiękniejszych w Europie.  Mnóstwo krystalicznie czystych jezior, rzek i lasów, w których wciąż można spotkać rzadkie gatunki roślin, ptaków i zwierząt. Niektórzy pamiętają jeszcze Mazury jako te dzikie tereny. Jednak od dobrych kilkunastu lat region ten przeżywa prawdziwe odrodzenie, czego rezultatem są niezliczone inwestycje turystyczne, które mają na celu przyciągać wczasowiczów. Po jeziorach pływają luksusowe jachty, nad brzegami mieszczą się eleganckie hotele i apartamenty. Na szczęście jednak większość pojezierza zachowała swój naturalny charakter. Urokliwe lasy są przystanią dla spracowanych i zestresowanych, krystaliczna woda zachęca do kąpieli i długiego relaksu.

Mazury to przede wszystkim woda i ulubione miejsce wypoczynku miłośników sportów wodnych. Nigdzie indziej nie znajdziemy tak dużej liczby zbiorników wodnych. Dlatego to idealne miejsce na rejsy statkami, windsurfing czy kitesurfing. W wielu szkółkach możemy podszkolić umiejętności żeglarskie, zdobyć antidotum żeglarza czy sternika. Mazurskie lasy to niepowtarzalne miejsce dla ludzi kochających wielogodzinne wyprawy, amatorów biegania, nordic walkingu i wycieczek rowerowych. Miejsc do zwiedzania jest w tym rejonie Polski mnóstwo. Na każdym kroku czeka tam na nas kawałek niezłej historii. Skanseny np. w Olsztynku, kościoły, kapliczki i sanktuaria, pola Grunwaldu, niezliczone zamki i twierdze. 

Tak, więc nie bez powodu mówi się Mazury Cud Natury!  Dla tych, którzy odkryli ten bajeczny region, to sprawa oczywista i niepodlegająca żadnym dyskusjom. Natomiast dla tych, którzy jeszcze tam nie mieli okazji być, to swojego rodzaju zachęta do odkrywania tego jednego z najurokliwszych zakątków Polski. 

Życzymy miłego pobytu, udanych wakacji!