Trening

Tenis to moja pasja…

Witajcie Dresiary i Dresiarze!

To ja Kevin, dziś chciałbym Wam pokazać na własnym przykładzie, że każdy z nas może w swoim życiu zajmować się na codzień tym co sprawia mu przyjemność.

Od dziecka miałem zamiłowanie do sportu. Moja mama starała się, abym energię, która posiadam spożytkował kreatywnie i efektownie. Kiedy zapytała mnie jako młodego chłopca jaki sport chciałbym uprawiać odpowiedź była krótka TENIS.

Było to rodzaj sportu, który mnie w jakiś sposób fascynował, pragnąłem go poznać. Tenis to sport typu setback, który może być rozgrywany w singlu z dwoma graczami lub w deblu z 4 graczami. Celem jest trafienie rakietą piłki w przeciwnika na boisku o długości 23,77 m i szerokości 8,23 m (single) w taki sposób, że przeciwnik nie jest w stanie jej odbić. Inną cechą charakterystyczną tego sportu jest to, że mogą w nim grać ludzie w każdym wieku.

W tenisa mogą grać dzieci nawet w wieku 4-5 lat. Należy jednak zadbać o to, by używać odpowiednich rakiet, piłek i wielkości boiska, aby jak najbardziej ułatwić dzieciom rozpoczęcie uprawiania tego sportu. Gra w tenisa jest też dostępna dla ludzi w starszym wieku, Międzynarodowa Federacja Tenisowa organizuje światowe turnieje dla seniorów w grupach wiekowych od 35 do 75 lat, podobnie jak Professional Tour, więc tenis jest sportem dla każdego, często bywa tak, że grają w niego nawet całe rodziny.

Nie wiedzieć czemu, ale istnieje uprzedzenie, że tenis jest tylko dla bogatych, ale to już od dawna nie jest prawda. Czasy elitarnych klubów tenisowych, w których dozwolone były tylko białe stroje, to już historia. Często można zarezerwować korty tenisowe na godzinę i nie trzeba od razu zostać członkiem klubu. Zwykłe ubrania sportowe są wystarczające, tylko buty powinny być szczególnie wygodne i odpowiednie na korty tenisowe. Często obuwie można kupić w przystępnej cenie w sklepach z odzieżą sportową, można też wypożyczyć rakiety tenisowe, natomiast nie są one zbyt drogie w zakupie by mieć swoją prywatną. Polecam jednak zarezerwowanie kilku lekcji coachingu, aby od samego początku nauczyć się odpowiedniej techniki. Ułatwi Ci to start w sporcie, a także pozwoli zagłębić się w tą dyscypilnę sportu.

Jak już wspomniałem od dziecka grałem w tenisa i mogłem świętować wiele sukcesów na poziomie krajowym i międzynarodowym. Ten sport sprawił, że wiele w moim życiu stało się możliwe. Mogłem podróżować do wielu krajów, poznawać ciekawych ludzi, a nawet zamienić swoje hobby na zawód. Dziś jestem personalnym trenerem gry w tenisa. Trenuję dzieci i młodzież, staram się moim podopiecznym przekazać jak najwięcej wiedzy teoretycznej jak i praktycznej trenując z nim kilka godzin tygodniowo. To co robię sprawia mi ogrmoną radość, ale także i satysfakcję. Sądzę, że każdy z nas powinien w swoim życiu robić to co kocha i sprawia mu przyjemność. Szkoda swojego cennego czasu na robienie czegoś co nie sprawia, że jesteśmy zadowoleni z samych siebie, a już na pewno czegoś co nas nie rozwija i nie dąży do samorozwoju.

Byłbym bardzo zadowolony, gdybyście poprostu spróbowali tenisa i może to obudzi w Was pasję do tego sportu. Proszę napisz do nas o swoich doświadczeniach gry w tenisa.

Życzę powodzenia!